Slavkovská veteránská palba – 15.6.2013

Další epickou veteránskou bitvu na plný plyn máme za sebou 🙂 Trochu se zpožděním, ale přece jsem se dostal k sepsání reportu z druhého závodu Veteránské Tour.

    Tentokrát jsme se svezli s onroad IC republikou a Nitro Czech Cupem na největší dráze v ČR ve Slavkově u Brna. Opět měsíc před zahájením jsem odstartoval přihlášování a pár dní před závodem startovní pole čítalo 9 lidí. Oproti Brnu vynechali Saturkovic, ale pozor nahlásil se jezdec, mechanik a pijan z loňska Rubaz. Takže opět bylo jasné, že bude lidí na jednu plnohodnotnou skupinu. Jako vždy jsem proklimbal čas na přípravu, takže jsme se do příprav s mlaďasem pustili až ve čtvrtek večír. V pátek jsem měl ještě rozhozené auta, když mi přišla okolo druhé hodiny SMSka od Hanze – projeli jsme holomóc –  Kurňa!! Rychle jsme všechno ještě nedodělané naházeli do káry a vyrazili vstříc dalšímu veteránskému dobrodružství.

titulka_clanek_slavkov

      Do Slavkova jsme dorazili těsně před šestou kdy končila možnost trénovat. Kluci od rožnova stihli pojezdit, takže už měli v ruce flexy, vrtačky, šroubováky při opravách polámaných nárazníků.  Slavkov je rychlá trať a betonové sloupky chybu neodpouštějí. Večer se nesl jak jinak v pohodovém duchu, nejdřív jsme trochu zablbli na trati při focení aut (kluci nachystali i jmenovky pilotů) a pak se pustili do grilovačky a nějakého toho zrzka. Prostě pohoda.

page1

         Ráno po probuzení jsem se šel podívat do depa, pač jsem zaslechl nějakou ostřejší slovenčinu a on to Igor Lipták vypravěl své rozprávky, neb se přijel svézt s rychlou osmičkou (Igor též poctivě slopal až to nakonec celé vyhrál). Depo se rychle plnilo, protože kromě republiky se jel také Nitro Czech Cup a tak na startu všech kategorií bylo okolo 40 aut. Za veterány dorazil opět silný veterán tým z Třebíče. Kluci se vytasili s tričky s potiskem veterán tour, za čož jim tleskám a děkuji 🙂 Dorazil také obhájce prvenství z prvního závodu Zdenek Švidrnoch. Rubaz se ráno rozhodl, že bude raději mechanikovat Martini Teamu a tak devátým jezdcem na startu byl Martin Míča s taťkovým loňským žlutým Fittipaldim.

         Kolem deváté proběhla rozprava, pak hodinový trénink, proložený nějakým tím ranním pivem a slivovičkou a šlo se na kvaldy. Jelikož v kvaldách jde jenom o rozmístění na finálovém roštu byla to ze začátku brnkačka a poznávání tratě. První rundu vyhrál Standa Čech s nájezdem osmi kol. V druhé už se začalo zrychlovat  a tři borci se dostali na nájezd devíti kol.  Nejrychleji zajel Zdenek Švidrnoch, Standa Čech a Jarda Číp. V této kvaldě si své první závodní okruhy v kariéře odjel Martin Míča. No a třetí kvalda už byla plný plyn. V té se rozhodlo o postavení na finálový rošt. Prvním vyřazeným ze hry byl Sláva Speilvogel, který odrovnal servo saver, což je u veterána díl, který se hodně špatně nahrazuje, respektive náhradní většinou není. Pořadí na finále bylo tedy následující: Švidrnoch, Čech, Dvořák, Číp, Beran, Míča, Pekárek a Míča junior. Sláva Spielvogel už na finále nenastoupil.

        Po dohodě s vedoucím časomíry Láďou Šeligou jsme na finále šli hned jako první po uzavřených kolech kvalifikací. Půlhodina před náma, ve které je všechno možné 🙂 Aby Martini team dodržel tradici, tak se mu před startem finále rozbil startbox, takže to měli kluci pěknou honičku, aby to stihli. Já blbec pro změnu abych jel na pitlane k mechošovi, tak jsem jel přímo na startovním místo. Než mě tatin našel, kde jsem tak mi samozřejmě zhasnul motor.  Takže dolů, nabrknout a nahoru, ale to už finále odstartovalo. Dopředu se dostal Standa Čech, hned za nimi pádili Pupen a Jarda Číp. Hanz v poklidu jel za nimi. Martinovi Míčovi bohužel zhasl motor, kterej se už do konce finále nepodařilo oživit. Motor zhasl i Zdenkovi Švidrnochovi, ale ten se rychle vrátil na tať a začal stahovat ztrátu. Mě potkal po chvilce další problém a to když mi při menší ráně povolil výfuk, takže do depa, zpátky nasadit a zpátky na trať a další ztráta. Stejný problém za chvíli řešil Zdenek Míča, takže spadl ze třetího místa a musel dotahovat. Jardovi Čípovi začali také problémy, když urval zadni spojler, auto potom nedrželo jak mělo (ano i veteránech má aerodynamika své místo 🙂 ) a tak posléze stačil urvat přijímač a ještě mu přestal fungovat startbox, no prostě smůla, která Jardu neopustila ani po Brně, kde mu upadla hlava motoru. Tankování se vesměs také dařilo. Rubaz v pohodě stihl otankovat dvě auta Martini teamu. Mě dole odváděli skvělou práci děda s Aďošem. Zhruba v půlce finále se ustálilo na čele pořadí  Zdeněk  Švidrnoch a o kolo zpět Standa Čech. Na třetím kroužil Hanz, kterej jako jedinej neměl v celým finále problém a nemusel zastavovat. Jenže Hanz zvolil jezdecký styl alá řidič slečny Daisy, takže se pěkně kochal okolní krajinou a zajížděl o chlup pomalejší časy. Zezadu jsem se už řítil já, protože auto začalo neuvěřitelně fungovat a taky v kokpitu sedicímu Hobbsovi bouchli saze a začal tomu pořádně nakládat 🙂  Pár minut před koncem jsem se stihnul dostat na třetí flek před Hanze. Na prvním místě už v pohodě dokroužil Zdenek Švidrnoch a získal tak druhé vítězství ve Veteránské Tour. Na druhém místě také jako v Brně Standa Čech, který si těsně před koncem postál dvě minutky v depu aby se stihl vrátit jedno kolo přede mnou. Moc se nedařilo v Brně třetímu Jardovi Beranovi. Denny Hulme měl problémy s monopostem, takže z toho bylo nakonec sedmé místo. Celkově to tedy dopadlo následovně: 1. Švidrnoch 2 Čech 3 Dvořák 4 Pekárek 5 Míča Zdenek 6 Číp 7 Beran 8 Míča Martin a 9 Spielvogel.

newP1140129

Video ze závodů zajistil Team Zdenka Švidrnocha, takže níže se můžete přesvědčit, že veteráni opravdu jedou 🙂 A že je to hlavně sranda a pohoda ježdění.

tour slavkov

další videa je možno shlédnout zde.

     Celkově se závody nad míru vydařily. Chtěl bych poděkovat slavkovskému klubu za možnost se svézt a za ceny pro tři nejlepší, dál také předsedovi sekce onroad IC Jirkovi Vyšínovi st., za to že máme jeho podporu a můžeme jezdit společně s republikovými závody. A také Drahošovi Hejtmánkovi a Michalovi Zagorovi za zapůjčení brněnských čipů.  Na příští závody už budeme plně vybaveni 🙂 A samozřejmě je potřeba poděkovat všem veteránistům, že dorazili, neb tím drží veteránskou tour při životě. Byl to pěkný závodní víkend, ikdyž na konci byli někteří kapánek zmožení. Viz další foto, jak může dopadnout mechanik po finále  obsluhujíc tři auta 🙂

Kopie - P1030980

Kompletní výsledky můžete najít zde : Výsledky

Průběžné pořadí je potom zde:  prubezne_poradi_veteran_tour_2013

Fotky jsou potom ve fotogalerii

   Průběžně je na prvním místě Zdenek Švidrnoch, který vyhrál oba závody, ale nic ještě nemá jistého, neb Standa Čech dvě druhými místy je v závěsu. No a my ostatní se budeme mydlít o další místa. Před námi jsou ještě dva závody. Další závod se jede 31.8. ve Svitavách. Opět stejným schématem s republikou 3 x 5 minut a finále na 30 minut. Níže si již můžete prohlédnout plakátek. Více potom v samostatné pozvánce.

svitavy

A na závěr ještě jeden špek. Že veteránská tour, není až tak o závodění, ale o zábavě a modelaření potvrzuje nejlépe Hanz Pekárek viz následující foto. Najdete nějaký rozdíl 🙂

80nor_buer_01

hanzburger_barbie

Howgh

-Ondra-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *