Odkazy

RCA ČR – RC autoklub ČR. Sdružuje zájemce a kluby v oblasti závodů RC aut. Zaštiťuje pořádání mistrovství ČR v jednotlivých kategoriích. Zastupuje českou republiku ve světové (IFMAR) a evropské (EFRA) federaci.

 


Kluby zabývající se rc modely velkých měřítek

RC Sport Březí – domovská trať v Březí u Mikulova na které se jezdí MČR large scale ale i 1:8IC offroad. Jihomoravský klub má početnou členskou základnou jezdící kategorii large scale. Jezdí se zde i volný závod O moravský koštéř

Modelklub RK – V roce 2010 se klubu podařilo v Solnici vystavit pěknou offroad dráhu s velmi zajimavým profilem. Klub provozuje také asfaltovou trať.

RC Cars Ostrava – zástupce regionu razoviteho mezi RC fandy.

 


robce offroad modelů velkých měřítek

FG Modellsport – dnes už klasika v kategorii offroad. MARDER, BAJA nejrozšířenější modely v ČR. Firma se zaměřuje také na on-road modely 1/5 Touring Car, Formula a Truck.

Hormann – závodní speciály HT, v české i evropské jezdecké špičce je nejrozšířenější. Robustní podvozek je ideální na české přírodní hliněné tratě.

Elcon Models – holandský výrobce závodního speciálu Cleon – sofistikovaná konstrukce nabízející velké možnosti nastavení. Firma se zabývá také výrobou tuningových částí na FG a Hormann.

Hurrax – německý výrobce 4WD podvozků buggy Crypton, truggy Zynit a monsteru Yukon. Crypton měl v roce 2010 premiéru na českém závodišti.

Contrast – buggy Fuego. U nás s ní nikdo nezávodí (aspoň o tom nevím), extrémně lehký 8,9kg vážící podvozek vhodný spíše na koberce.

Redcat – výrobce čtyřkolky Redcat Rampage TT.

HPI – výrobce velmi oblíbené a komerčně úspěšné HPI Baji. Majitelé těchto fajnových strojů jezdí vlastní závody.

MCD racing – Turecký výrobce 4WD podvozků RaceRunner. Velmi dobře fungující čtyřkolky

Diskuzní fóra

RC Mania – Asi nejnavštěvovanější web v ČR. Zahrnuje hlavně letadla, ale své si tady najdou všechny odbornosti.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *