První republika a podium finish pro olomoucké barvy

        Máme za  sebou první republiku v tomto roce. V posledních letech je účast mírně klesající navíc na tuto sezónu některé stálice, třeba H-team, hlásili republikovou pauzu, takže bylo otázkou kolik lidí se na republikové závody sjede. Nakonec dorazilo na oba dva dny pěkných 29  a 27 závodníků a co je potěšitelné i nové tváře, které navíc jedou hned pilu, takže rozhodně nejsou do počtu.

      V sobotu jsem nebyl, bo jsem, nutno říct že příkladně, plnil úlohu svatebčana. Takže jen telegraficky z výsledků. Do finále se z našich barev dostali Milan a Martin. Franta zůstal v semi celkově skončil 17-tý. Ve finále měl Martin smůlu, protože se těsně před koncem poroučel ze třetího fleku, kvůli vypadené polose a celkově bral šesté místo. Milan, ikdyž měl z redcata tříkolku a bez asi 20 šroubků dojel na krásném čtvrtém místě. Nevím to přesně, ale myslím, že je to nejlepší Milanovo umístění v MČR. V 40+ to bylo potom první místo před Liborem Novotným, který byl hned za ním na pátém místě. V sobotu se ještě jela novinka a to závod o 21. místo pro smolaře, kteří neprošli do semifinále. Tam zvítězil Tonda. S tímto „rozstřelem“ se nadále v sezóně nepočítá (pro mě osobně, kterej nikdy snad nepřekročil hranici 1/4 finále je to škoda 🙂 )

      Naopak v neděli se jela novinka, se kterou se na sezónu počítá, a to finále B. Vítěz tohoto B finále dostává divokou kartu a může jako jedenáctý startovat ve finále. Nutno říct, že Libor Novotný tuhle novinku využil dokonale a ve velkém finále obsadil opět páté místo, před ním opět jistou jízdou zopakoval čtvrté místo Milan. Třetím místem potvrdil Martin formu a že je potřeba s ním letos počítat. Na druhém dojel Hartis a první místo si vyjel loňský mistr Marek Schiller. Jara Prokeš a Filip Jílek, kteří se drželi vepředu doplatili na technické problémy.

Tož tak. Zmáknul jsem průběžné výsledky, které můžete zkouknout zde. Nemám zatím dědky, pač nějak nevím jestli někteří noví borci nespadaj do kategorie 40+. Dodělám to po Březí, které se jede už příští víkend tedy 12. a 13. května.

Nashle v Březí

-dvondrak-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *