Poslední republika a super dvouhodinovka na závěr sezóny

-29.9.2011-

     Na poslední republiku se přihlásilo celkem slušných 25 jezdců. Ze špičky chyběl pouze už jistý mistr Marek Schiller, ale toho plnohodnotně zastoupil jeho brácha Pavel jedoucí mimo pořadí. Nebylo rozhodnuto ještě o druhém místě mezi Filipem Jílkem a Adrianem Uhríkem. Situace v dědkách taky nebyla uplně jasná. Tentokrát byli vytvořeny dvě kvalifikační skupiny po 12 a 13 jezdcích, což na naší dlouhé traťi je v pohodě a i pro diváky je atraktivnější. Víc auta nabízí více předjížděcích manévrů a není to jenom kroužení po dráze.

     Kvaldy vyhrál Roman Petrák, před Pavlem Schillerem a Filipem Jílkem. Čtvrfinále se jelo pouze jedno. O šest postupových míst se utkalo 11 borců. S pole position vyrazil Mira Hošek a první místo si pohlídal až do konce. Druhý dojel Jara Prokeš, který trochu taktizoval aby se dostal do semi B. Dál postoupili ještě Jirka Netolický, Pavel Lysoněk, Petr Fišer a Dušan Vater jun.

    První šlo na řadu semi B. Tam hned od prvních metrů odskočil Pavel Schiller. Za ním se strhla řež jako svině. Pět aut asi na 8 metrech. Nejhůř z toho vyšel Jarda Prokeš, který nakonec do finále nepostoupil. Libor Pikal potvrdil vzestup formy a letos podruhé postoupil do finále MČR.

    V Semi A si vyjeli postup v pohodě na prvním a druhém místě Roman a Filip. Za nima se pořadí měnilo. Nakonec slavili naši borci Martin Mádr, Milan Dvořák, Mira Hošek. David jedoucí s Hartisovým Cleonem zůstal mimo postup.

    Ve finále od začátku diktoval tempo Roman Petrák a už se zdálo, že si u nás dojede pro další „triple kaléšek“, ale asi po 10 minutách musel kvůli utrhlému tlumiči a poloose odstoupit. Na první místo se tak dostal Filip Jílek a to si už pohlídal před Adrianem až do konce. Filip tedy udržel druhé místo v celkovém pořadí. Po vypadnutí Romana Petráka byl mezi dědkama a 4WD první náš Libor „kubelík“. Jenže asi dvě minuty před koncem mu vypadal poloosa a tak poslední dvě kola jel na plný plyn rychlostí chůze. Během toho ho předjel Mira Hošek (1. místo 40+) a 5 metrů před cílem Milan Dvořák (2. místo 40+ a 1. místo 4WD). Libor se tak musel spokojit až se třetím místem v kategorii 40+. Olomoučáci tak zabrali celou dědkovskou bednu – perspektivní to tým 🙂

    Večer potom proběhlo losování tomboly. Zůčastnit se mohli jezdci, kteří jeli republiku nebo byli nahlášení na dvouhodinovku. Ceny to tomboly poskytla firma FAGOR za což ji vřele děkujeme.

   Na závodech jsem odchytil pana Stanislava Velka, který pořídil naprosto vyborné fotky s vysokým rozlišením, s jeho svolením je dávám na rajče TADY. Takže si užijte skvělé akční obrázky.

     Výsledky závodu jsou zde.  Celkové výsledky MČR jsou už na RCAČR zde.

    V neděli nás čekala tradiční závěrečná dvouhodinovka. Na startu se nakonec sešlo pěkných 12 týmů. Kromě jezdců startujicích pravidelně MČR nebo v Koštéři přijeli i ostravští chachaři Pavel Karel a Milan Kocich. Kvalifikaci, která se jela na nejrychlejší tři po sobě jdoucí vyhrál domácí H-team Dejw a Mira Hoškovi (vítězové dvouhodinovky 2009). Druhý byl uřadující vítěz JPS team a třetí velmi rychlý SK team.

     Odstartovalo se ve 13:00. Do vedení se dostal z pole position H-team. Po nějaké době je ale na čele vystřídal Schanny team. Prvníá velký technikcý problém řešil SK team Jana Macejíka a Adriana Uhríka. Došlo to až na výměnu motoru a ztrátu 12 minut. Na kameru jsem zachytil montáž nového motoru.

  Na dvouhodinovce je nejzábavnější ten mumraj v depu. Pit lane je plná lidí, takže srandy je dost a hlavně při tankování to byl rachot. Oproti loňskému roku se mohlo tankovat jen každou půlhodinu během 5-ti minutového intervalu – viz video

    Prvním a jediným týmem, který nedojel do konce byl A1 team (Libor Pikal a Marek Toul). Chlapci zabojovali, udělai s MCDčka zádokolku, ale do cíle nedojeli. Po hodině byl na prvním místě z náskokem několika kol Schanny Team. V popředí se držel Ethanol s Ceckem za volantem, Vaterovic V-Team, Hošani se po problémech s disky kol propadli trochu vzad. Jako na houpačce jel JPS team, chvíli poslední pak zase na bedně a zas kousek dolů. V prostřed pole jeli Tonda s Liborem alias BENO team, Racing Březí (Pavel Lysoněk a Petr Fišer) a sám osamocený Jirka Netolický. Tak trochu se počítalo s Codyskama s jejich nerozbytnou bajou, která sice nejde extra rychle ale jede furt. Ovšem taky řešili nějaké problémy a pohybovali se okolo devátého fleku.

     Sumasumárum po dvou hodinách si udržel první místo Schanny team. Nemuseli řešit žádné problémy a hlavně jeli rychle a bez chyb. Druhé místo udržel Dušan Vater před dotírajícím Ethanolem, který nakonec se posunul kvůli technické závadě na 4 místo. Na bednu se tak dostal JPS team. Pátý dojel H team, šestí byli staří pardi z BENO teamu, sedmý RACING Březí, na osmém jízdě to celé odkroužil Jirka Netolický, na deváté místo v posledním kole postoupili ostravští chachaři a odsunuli tak Cody racing team na desítku. Jedenáctý dojel SK team, který potkalo nejvíc problémů s autem a na posledním odstupvší olomóckéj A1 team.

Výsledky jsou zde. Dvouhodinovka byla opět pěknou tečkou za sezónou. Teď nás čeká jen slavnostní vyhlášení a příprava na další sezónu.

-dvondrak-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *