Olomoucký pohodový koštéř – sobota 13.7.

Sobotu máme za sebou a tak je čas na malý příspěvek. Velcí offrouďáci hlásí trochu úbytek ve startovním poli. Vlivem prázdnin či dalších okolnsotí se na sobotu přihlásilo 19 lidí. Což je menší počet než jsme v loňských letech byli zvyklý, ale když se člověk podívá na jiné kategorie, tak je to ještě dobrý počet. Trať  a zázemí se nám jako vždy podařilo nachystat dobře 🙂 Počasí přálo po celý den, takže bylo zaděláno na pohodový závod. Na jednu stranu to má výhodu v tom že všichni mají jistotu že si zajedou 3x 10 minut kvaldy 1×20 minut semi a pak případně 1×15 minut Finále B nebo 30 minut hlavní finále. Porce ježdění jako prase 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Mezi jezdci se našli někteřé nováčci. Olomoučtí Lukáš Jančík a Vlasťa Oral a také k nám poprvé zavítali slováci z HCracing Marek Helbich a Miloš Dobiáš. Všichni tito jezdci dovezli čtyřkolky, takže na startu bylo celkem 6 4WD strojů.

    V počtu 19 lidí to u nás vychází na dvě kvaldy, takže nebylo potřeba nikam spěchat a začalo se jezdit, po jako jakoby zábavné rozpravě,  po desáté hodině. První kvaldu vyhrál profesorskou jízdó Janko Macejík, neb jElita z první skupiny měla technické problémy. Druhou vyhrál Jara Prokeš a třetí Filip Jílek. Našim barvám s také dařilo. Libor byl po kvaldách na druhém místě, Martin na šestém, Milan na 11tém a Lukáš ve svém prvním závodě na 14. Franta to jistil ze 16ky a Vlasťa z 18ky.

    První z 1/2 finálovek se jelo Béčko kde jsme měli hned 5 zástupců. Po dramatické bitvě, kde postoupil ten kdo vydržel do konce, z prvního místa šel Martin, na druhém zajel skvěle Dejwa Hošek, Libor si pohlídal třetí místo.Čtvrtý zajel Marek Helbich a páté místo bral rakouský štamgast českých závodů Rene Fastner. Lukáš Jančík jel výborně, ale tři minuty před koncem musel odstoupit, protože svým agresivním stylem své MCDčko odrovnal 🙂 Ale v rukách to kluk má, takže bude potřeba s ním počítat.

    Semifinále A bylo stejně dramatické. Z jasné první pozice musel odstoupit Filip, takže ho čekala oprava v B finále. V tomhle semifinále zvítězil stále zrychlující Jirka Netolický, na druhém taky po skvělé jízdě Janko Macejík, třetí postoupil Jara Prokeš. Na čtvrtém Miloš Dobiáš a pátý se do finále protlačil Libor Novotný. Milan Dvořák o fous skončil na 6tém nepostupovém místě. Nepostupující čekalo finále B a boj o jedno jediné postupové místo do finále A. V tom byl jasná favorit Filip, který se z posledního místa během tří kol dostal na první flek, před Milana a v pohodě si podržel jako jedenáctý postup do finále.

    Finále začalo z ostra, až tak, že se v jámě všeci požďouchali, takže se start opakoval. Škoda pro Martina, protože ten z prvního místa ujel a v prvním kole by měl náskok asi dva kiláky 🙂 V opakovaném startu už bylo vše OK. Martin si opět podržel první místo, ale na zádech vezl druhého cleona Davida Hoška. Třetí frčelo Liborovo MCDčko a další. Při startu jsem stal na vrcholu klopené zatáčky, a když se po zadní rovince proti Vám  na plnej knédl řití všech deset aut a těsně před váma točí, tak to vzbuzuje respekt 🙂 Fakt sem měl trochu mrazení v zádech 🙂 Poprvních kolech to vypadalo na olomoucký double, protože Dejwa někde zakufroval a na prvních dvou místech jel Martin a Libor, ale už jim na zádech viseli březáci Jara a Filip a také Marek Helbich, kterej byl u nás poprvé, ale určitě to není začátečník. Zhruba v polovině finále se dostal na první místo Filip a o druhé místo se přetahovali Jara a Marek. Martinovi jako jakoby možná začal vadnout motor, takže se propadl na čtvrtý flek. Libor se pohyboval za ním. Nakonec největší porci ježdění Filip proměnil ve vítězství. Druhý po těžkém boji s Jarou získal Marek. Jara byl tedy třetí a Martin a Libor uhájili 4 a 5 místo. Finále bylo moc pěkné, jelo se fér a na plný plyn. Trať se celý do kropila a vydržela po hromadě, takže se nedělali díry jako v minulých letech. Myslím si, že si to všichni jezdci užili.

Potom následovalo slavnostní vyhlášení, předání cen a pro někoho cesta domů a pro další příprava na neděli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fotogalerie ze soboty je doplněna. Výsledky jsou zde.

Howgh – zůstaňte naladěni na nedělní reportík.

Ondra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *