Olomoucký pohodový koštéř – skoro online neděle 14.7.

    Hlásím se opět z ténecké offroad arény z téměř online reportem ze 4. koštéře. Pod vlivem internetových reportů, kde je všechno online a nastreamované se pokusím také přispět. Na to jsem se vybavil svým ntb a mobilem s mobilním netem, pač jak jsem psal v předešlém reportíku, nefunguje nám poprvé za 4 roky wifina na trati. Stan pro online report jsme založil strategicky u bufetu abych to měl blízko k pípě.

   Je 11 hodin a máme po druhém kolu kvalifikací. Pro dnešek je nahlášeno 15 jezdců. Slovenská ekipa odplula včera večer. Lukáš a Vlasťa auta rozbili a úbytek nahradil jen Tonda „Dolf Lundgren senior“ Béňa. První kvaldu vyhrál Jara Prokeš, dobře jedou opět naši Libor, Martin a také Milan. V prvním kole se kvalifikovalo 13 jezdců.

    Ve druhé se nejvíce zadařilo opět Jarovi. Pořadí na špici po dvou kvaldách je následující:
Prokeš, Mádr, Pikal, Netolický, Dvořák, Jílek a další…. Teď je pauza na kropení a já jdu do baru taky nakropit a zakousnout nějaký řízek. Jako vždy je olomoucký bufet naprosto famózní….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

-11:05 –

Kvalifikace máme za sebou. Třetí kvaldu vyhrál  Martin Mádr. Celkově kvalifikace vyhrál Jara Prokeš druhý je Martin Mádr, třetí je dneska Milan Dvořák, kterému mu to dnes jede. Suprově to jede Liborovi a Jirkovi Netolickému. Zatímco Franta Hubáček nechal svýho cleona (pořád mu to nějak zdechá) stát uprostřed tratě a šel na řízek.  Závody jsou sice početně slabší, ale kvalita je vysoká. Filip, jako uřadujicí mistr je  po kvaldách „až“ na šestém místě. Teď je na řadě oběd a pak se rozběhnó semifinálovky.

page1

– 12:14 –

       Semifinále B máme za sebou. Řežba sedmi aut přinesla postup pro Filipa, který se probíjel myslím z 5 místa. V půlce se mu podařil dostat před olomoucké duo Martin a Libor. Martin udržel druhé místo, třetí v pohodě dokroužil Martin. O 4. a 5. místě bylo po většinu času jasno, ale Mirovi Hoškovi, tři minutky před koncem zhasl motor, bo mu tlakovala nádrž. Než Dejwa dole odvětral měl Mira kolo skluz a už se nedokázal dotáhnout na čtvrtého Libora Novotného a pátého René Fastnera.

-13:17-

    Druhé semi máme za sebou. S přehledem ho vyhrál Jara Prokeš. Druhé místo v pohodě udržela rychlejedoucí čtyřkolka Milana Dvořáka. Ze třetího místa taky v poklidu postoupil Jirka Netolický. David Hošek si pohlídal čtvrté místo. O pátém postupovém místě rozhodli technické problémy. Nejdřív odpadl Dalibor Roháč (o mantinel zarval kolo a následně upálil servo řízení) a Toníčkovi odešlo servo na plynu. Z postupu do finále se tak raduje Petr Fišer, který konečně protrhl olomoucků smůlu a dostal se do finále. Bráchovi Vaškovi, se taky lepí smůla na paty a potom co si vzal 10 minut odklad na opravu přední nápravy se mu  nafókli Li-polky a tak si zkusí Finále B, které startuje za pár minut.

page02

-14:10-

Finále B čítající pět borců proměnil v postup Dalibor Roháč. Víc jak polovinu finále B vedl Mira Hošek, ale pak zakufroval v jámě a Dalibor se dostal před něj a vedení si uhlídal.  Na konci už kroužili po trati jen dva modely, takže Franta Hubáček nakonec urval druhý flek a celkové 12 místo. A svým výkonem asi přišel o trofej smolař víkendu 🙂

-15:03 –

A máme tu finále. Na startu 11 borců. Protože je míň lidí, doplňujeme nahazovače z vlastních řad. Já si čepuju pivo a jdu na stanoviště. Start jako prase, všichni pěkně kolo na kolo se řítí do prvního kola. Je vidět, že to kluci maj v rukách. V čase 29:29 do konce finále mě postihuje technický problém – vylil sem si pivo! V závodě od začátku vede Jara Prokeš, za ním si střídají pozice Filip a naši Libor s Martinem . Na pátém fleku bojuje Milan, Rene Fastner, Libor Novotný a další. Pořadí se mění každý kolem, všichni jedou na plno. Jako vždy parádní finále. Deset minut před koncem končí z jasného prvního místa Jara Prokeš a do vedení se dostává Filip. Na druhém, třetím a čtvrtém místě se drží naši borci Martin, Libor a Milan. Předčasně ještě končí Petr Fišer, David Hošek. Do konce tak dokroužilo 8 aut. Nejrychlejším můžem víkendu se stává Filip Jílek, který vítězí v obou závodech. Domáci borci se taky neztratili a udrželi druhé, třetí a čtvrté místo.

Opět následovalo vyhlášení a předání cen. Krom klasiky se vyhlašuje smolař víkendu a vítěz. Smolařem se stává Jara Prokeš, pač z jasně vyhraného finále po poruše skončil na 10 fleku a vítězem je časoměřič Dalibor Novotný, kterej to přes víkend  zmákl bez jedinýho problému.

page4

page3

Příští koštéř se jede  v Hodoníně, kde to s největší pravděpodobností vypadá na poslední jízdu v Pánově, takže dojeďte všici na případné rozloučení s tratí.

Další závody u nás jsou už 10 – 11 srpna, kdy se jede republika, tímto všechny srdečně zveme.

Howgh a to je konec prvního online reportu….. Fotky jsou již ve fotogalerie. Komplet nedělní výsledky jsou zde.

Ondra

-16:28-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *