Novinky na Toy Fair 2012 v Norimberku

    Začátkem února se konal v Norimberku tradiční a největší veletrh hraček. Výrobci RC modelů zde samozřejmě  mají také své zastoupení. Pokusil jsem se vypíchnout pár zajímavých věcí. Z výrobců velkých modelů představil turecký MCD buggy RaceRunner modifikovaným pro použití elektropohonu. Nádrž vystřídala krabice na dvanáctičlánek (6S2P) a motor s výfukem uvolnili místo pro střídavý systém. Další novinkou je Short Course Truck 4×4. MCD se tak přidává k dalším výrobcům, který přidává do nabídky tento typ modelu, které jsou populární hlavně v USA.

 

      Sanwa (výrobce asi nejlepších RC souprav) představila nový vysílač Sanwa MX-V určenou spíše pro začátečníky. Tělo je stejné jako u soupravy MT-4 jen jsou „ořezány “ funkce na základní. Cena se bude pohybovat okolo 3000,- takže jako první souprava ideální volba.

 

      Zajímavou věc představilo HPI. Nový benzínový motor o rozměrech vhodných pro buggy 1/8!!! Do prodeje má jít koncem roku. Výhody jsou oproti nitro motorům ve snadnější obsluze (odpadá nutnost startboxu, složitější lazení, laborování s teplotou) a hlavně úspornějším provoz a delší výdrži.  Pro hobby jezdce a ty kteří nemají rád tichý chod elektromotoru, ideální volba na začátek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *