Mistrovství Evropy offroad large scale – Velika Gorica

– 31.7.2011-

   Máme za sebou evropský vrchol sezóny naší kategorie. V chorvatské Veliké Gorici se jelo historicky druhé EURO. Naše barvy hájili pouze dva jezdci. Marek Schiller, který obhajoval juniroského mistra evropy z Fehringu a stálice českého jezdckého pole Dušan Vater. Takže z naší strany slabá účast. I ze Slovenska dorazilo více jezdců.

       Trať v Gorici se spíš blíží asfaltu než k offroadovému závodišti. Jak jeden z jezdců poznamenal, je to spíš „drift čelenč“, než offroad. Závodu se zůčastnilo celkově pěkných 73 jezdců. Favoritem byl domácí jezdec Dario Veseli, týmový driver FG. To potvrdil i vítězstvím v kvalifikaci. Druhé místo držel Alexandr Schmidt s HT3kou, dále následoval první Cleon Kena Valkierse. Marek byl po kvaldách 34. a Dušan 29. Ze slováku byl podle předpokladů nejlepší Adrian Uhrík na 15. místě. Oba naši nastoupili ve 1/4 finálovkách a tam bohužel také skončili. Markovi odešlo servo. Dušan se držel na postupové pozici, ale nakonec spadl na nepostupové 6. místo. Takže konečné pořadí pro naše – 24. Dušan, 34. Marek. Do semifinále se dostal Adrian, který ve svém 1/4finále dojel druhý. V našláplém semifinále A nakonec obsadil Adrian 9. místo a celkově skončil 17. Do finále se nedostal loňský mistr Ian Oddie s Anglie. Jeho Contrast skončil na nepostupovém 6 místě. V semifinále přišel Veseli o své dominantní posavení, když ho porazili Kay Koops a Tim Van der Elst. Tím se předznamenal i průběh finále.

        Do finále se dostalo hned 6 Cleonů. Od začátku s pole position pododjel Koops a vytvořil si dostatečný náskok. Za ním se mydlili Van der Elst, Veseli, Valkiers a Schmidt. Na druhé místo se postupně dostal Van der Elst a na třetí po chybě Veseliho Valkiers. Koops v závěru několikrát chyboval, takže se nakonec musel bát o vítězství. Nakonec ale udržel asi 2 sekunodvý náskok před Van der Elstem. Třetí dojel Valkiers. Kolosální triumf Elconu podtrhl čtvrtým místem španěl Alex Bravo. U Elconů se bude asi hodně slavit 🙂

Toť vše k druhému ME. Děkujeme našim chlapcům za reprezentaci, ikdyž určitě pomýšleli na lepší umístění.

zdroj: efra.ws

Níže můžete shlédnout skvělé video z finále od TV RC RACING

 – dvondrak –

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *