Mistrovské body z Olomouce rozděleny

   Ano, ano je to tak. Mistrovstí ČR jde pomalu do finále a už máme za sebou 9. a 10. závod. Tentokrát si s náma počasí trochu zahrálo. Po měsíci kdy nespadla ani kapka přišel v pátek v noci lokální mrak přes celou Moravu a ráno byla trať komplet pod vodou. Ale všechno zlé je i k něčemu dobré, jednak se nemuselo po celý víkend kropit 🙂 a za druhé vznikla nová varianta tratě, neb po odčerpání a vymetení téměř všech kaluží padlo zásadní rozhodnutí – vynechat jámu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Trať se podařilo na tu hrůzu poměrně dobře nachystat a tak kolem poledne vyrazila dvacítka jezdců ve dvou kvalifikačních skupinách. V první ještě rozmočené rundě nejlíp zajel Lukáš Jančík a potvrdil tak velmi dobrý výkon z koštéře, který se jel před měsícem. Na druhou rundu už byli všichni komplet připraveni a vyhrál ji Filip Jílek. Třetí pak vyhrál Jirka Netolický, které je pořád rychlejší a rychlější.

Kvaldy tak vyhrál Filip Jílek, před Jirkou Netolickým. Třetí a čtvrté místo si vyjeli naši borci Martin a Libor. První přišlo na řadu semi-B, ve kterém se nekonalo nějaké velké překvapení a postoupili favorité, Netolický, Vater, Mádr, Novotný a Kovář ml. Jako vždy si olomouckého peška vylosovali kluci Fišerovic a nedojeli do cíle kvůli technickým poruchám.  Do druhého semi nastoupilo pouze 7 borců a navíc dva ujeli pouze 8 kol, takže se s pohodlného postupu do finále radovali  Prokeš, Jílek, Kovář st., Kraus ml  a Pikal.

page1

Finále B o jedno postupové místo bylo mnohem zajímavější, postupně se na první místě vystřídali snad všichni, ale také vinou technických problémů do konce jezdili pouze dva stroje, takže s náskokem jednoho kola před svým bráchou postoupil do A-finále Petr Fišer.

Na finálový rošt se postavilo všech jedenáct aut. Hned od začátku z prvního místa ujel Jara Prokeš a sázel jedno kolo za druhým pod 40 sekund a vytvořil si před druhým Filipem asi 15 sekund náskok, jenomže se mu v průběhu finále začal rozkládát kastle, nahazovači ji vždycky nějak dali dohromady, ale nakonec musel opravovat lepící páskou kolem dokola a Filip se stihl dostat na první místo. Na druhé se protáhl výborně jedoucí Martin Kraus a několik kol se mu dařilo odrážet Jarovi útoky. V zátáčce do  nájezdu do posledního kola, mu to ale Jara fókl vnitřkem a dostal se na druhé místo. Martinovi se už odpověděť nepodařilo, ale i tak musí být se třetím flekem spokojený, protože už o pár sekund zpět profrčeli cílem Marek Kovář a Martin Mádr a za nimi nejrychlejší plusčtyřicátníci Jirka Netolický, Libor Novotný a Libor Pikal.  Zbylí tři borci své finále ukončili předčasně.

page2

Poté následovalo vyhlášení a začala příprava na nedělní závod, který věštil lepší počasí a více závodníků na startu.

page3

     V neděli se na start postavilo 22 jezdců, takže bylo v plánu i jedna 1/4 finálová jízda.  Dopolední kvaldy vyhrála nejrychlejší dvojce víkendu Jara Prokeš a Filip Jílek a třetí byl nejrychleší dědek Jirka Netolický.  Z jednoho čtvrfinále postupovalo 6 jezdců z 8mi. Hodně velké štestí měl Dušan Vater, který odstoupil v 10 minutě se 13 ujetými koly. Lukáš Jančík po opravě mohutně dotahoval, ale do patnácté minuty stihl také jen 13 kol, takže Dušan postoupil s lepším časem.

page4

     V prvním velmi vyrovnaném semifinále se konečně zadařilo Peťanovi Bračkovi a poprvé postoupil mezi nejlepších 10 a tak na něj čekal premiérový pléšek. S ním postoupili Filip Jílek, Martin Mádr, Marek Kovář ml. a Libor Novotný. V druhém semifinále si náskok od začátku vybudovala trojce Prokeš, Kraus, Netolický a v pohodě postoupila. Z nimi zuřil boj o další postupová místa. O páte misto se rvali mladí hoňáci Dominik Col a Lukáš Lang a to tak až vyšprtli Petra Fišera do protisměru, kde se potkal s olomouckou kovadlinou Liborem -> výsledek = přední část hormanna na máčku a konec pro Petra. Libor musel také do depa, ale poškození nebylo takové a rychle se vrátil na trať. Bohužel na postup to nestačilo a tak to Libor musel zkusit z finále B.

page5

    Ve finále B začalo velké tažení Dušana Vatera. Vyrazil jako poslední a během pár kol byl za vedoucím Markem Kovářem. Asi 8 kol před koncem měl stále nějakým 8 sekund ztrátu. Dušan ale jel na hraně a každým kolem stahoval Markův náskok. V posledním kole v zatáčce do dlouhé rovinky byl Marek trochu delší a Dušan mu to tam krásně čiště vnitřkem poslal. Marek trochu rozhozen poslal svůj home-made monopost do pletiva a o posledním postupujícím do finále  bylo rozhodnuto. Jednoznačně nejlepší souboj víkendu.

page7

     No a šlo se na velké finále. Opět v plné síle 11 aut na startu. Jara opět využil prvního místa na startu a začal rychle ujíždět a zase  sypal kola za kolem pod 40 sekund, dokonce i druhému Filipovi o velký kus poodjel. Takže jedinou otázkou ohledně prvního fleku, bylo jestli Jarovi vydrží auto až do konce. Třetí jel poměrně s velkým náskokem Marek Kovář mladší a směřoval také na bednu, jenomže slabé baterky v autě znamenali stop, ztrátu a celkové 8 místo. Na 9. místo z nadějné pozice spadl náš Martin, který byl jediným olomoučákem ve finále.  Mezi třemi dědky ve finále na tom byl dlouho nejlíp Peťan Braček, ale také musel opravovat upadlou páku serva řízení, takže mezi dědky nejlíp zajel Jirka Netolický na 5. místě. Libor s i klidnou čistou jízdou vyjel 6. místo a Peťan nakonec dojel 7. Dušan Vater pokračoval v super výkonu a dotáhl to nakonec až na bednu o kolo před dalším mlaďochem Martinem Krausem.

page6

     Opět následovalo vyhlášení, balení, rozlóčení a cesta domů. Díky všem, kteří dorazili. Myslím, že kdo přijel musel být spokojen, protože i přes nepřízeň počasí v sobotu se podařilo odjet nezkrácený kompletní dvojzávod. Příště se pokračuje v Březí  7.-8. 9.  na posledním letošním koštéřu. Dle tradice se končí u nás 28.-29.9. na posledním republikovém závodě a na tradiční týmové dvouhodinovce. Ješťě bych připomněl slova  prezidenta Honzy Sonntaga – přihlašujte se včas ať víme kolik nachystat cen a jak bohatý bufet. Díky. Jak kdyby 🙂page8

Výsledkový servis od Dalibora můžete shlédnout níže:

Sobota | Neděle
Průběžné pořadí:
Celkové | Pro 40 | Junior

Komplet fotogalerie od Martina Grutmanna ve fotogalerii  zde (díky za fotky, jako vždy super)

Toť vše.  UFF a howgh

Ondra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *