MČR Large scale Offroad Olomouc 8.8.2021

Ahoj všem příznivcům offroad large scale.

online se hlásíme z Velkého Týnce, kde zrovna probíhá pauza před finálovými jízdami a bude tak vrcholit víkendový program.

Online streaming  je možno sledovat na tomto odkazu

http://www.myrcm.ch/myrcm/main?dId[E]=59014&pSr=1

Máme za sebou kvalifikační jízdy, které rozhodly o postavení všech 21 jezdců do dvou semifinálových jízd.

Výsledky kvalifikace jsou pod tímto odkazem – z online streamingu

https://www.myrcm.ch/myrcm/report/en/59014/271352#

   Po 14té hodině začínájí finálové jízdy! Kvaldy proběhl celkem bez problémů. Technické potíže řeší Franta Fráňa, kterému se přehřívají všechna serva, tak mu držme palce ať 20ti minutové semi elektronika vydrží.

     Kvalifikaci vyhrál Petr Hartman, s výsledkem 2 bodů, což znamená dvě vítězné kvalifikace.  Na druhém místě s 3 body Dalibor Roháč. Dále standardně seřazená česká špička LSOR. Z domácích borců zatím nejlépe Michal Zabloudil na 9. místě Tonda Hadaš na 16. místě a junior Kuba Zabloudil na 19.místě.

 

    Semifinále jsou za námi. První startovalo Béčko. Stylem start cíl proměnil semifinálový postup Dalibor Roháč a perfektně tak využil první místo na roštu. Za ním si do bratrský rozdali Martin a Tomáš Krausovi. Tomáš nakonec svýho staršho bráchu pojel a postoupil ze druhého místa. Martin tedy třetí. Dalšími postupujícími taky  v poměrně pohodovém tempu Petr Fišer a Petr Korček, když oba byli jedno kolo za Krausovic.  Tonda Béňa se držel na postupové pozice, ale po 17ti kolech musel odstoupit. Pěkně zajela Petra Jílková na 7 místě. Je vidět, že to má po tatkovi v genech 🙂

    Druhé semifinále, opanoval také stylem start cíl Petr Hartman. Stejně tak si dobře pohlídali postup Janko Macejík se svým typicky zbarveným FG Leopardem a Martin Končel, tež pro sebe v typických barvách Marlboro. Čtvrtý také s náskokem na postup Radek Bambula. Nejbližší souboj byl o páté místo. Jan Hofmann nakonec  za sebou o cca 17 sekund udržel Milana Průšu. Ten takbude muset zabojovat o poslední postupové místo áčkového finále ve finále B, stejně jako ostatní nepostupující semifinalisté.

    Finále B

    Finále neúspěšných semifinalistů začalo rychlým výpadem Milana Průša. Nicméně zakrufroval ve vracáku před klopenou zatáčkou a prvním kolem tak projela první Petra Jílková a za ní hned naopak jeden z nejstarších jezdců Franta Fráňa. Souboj generací po chvilce vyzněl pro Frantu Fráňu, ale za nějaký čas se před něj dostal opět Milan Průša a už si do konce 15ti minutového finále pohlídal. Franta Fráňa trochu doplatil na předjíždění a strkanice a nakonec drobnou ztrátu už nedohnal a projel cílem o 14 sekund později.

  Finále A

    11 nejrychlejších jezdců dne se seřadilo na roštu finále. Na prvních dvou místech vítězové semifinálových jízd Petr Hartman a Dalibor Roháč oba sedlající podvozek Elcon Trax. Za nimi startoval Tomáš Kraus a další. Start proběhl naproto perfektně. Vláček vše 11ti aut se bez jakéholiv ťukance rozjel do prvních zatáček. Na hrbu uprostřed trati svedli souboj Martin Kraus a Janko Macejík, bohužel oba dva byli až moc „optimističtí“ a skončili v kotrmelcích. Martin se propadl trochu níže a musel se začít prokousávat někde z osmého místa. Toho využili Martin Končel a Tomáš Kraus a začali spolu bojovat o třetí místo. Na prvních dvou místech už s mírným náskokem drželi své pozice Petr a Dalibor.

    Trať po nočním dešti a hlavně už předchozí přípravou Libor a jeho teamu držela poměrně dobře a rolety a menší díry se dělaly jen na těch nejnamáhějších místech. Trať samozřejmě už  byla dost tvrdá a  grip se postupem času ve finále snižoval.  To ovšem netrápilo vedoucího jezdce. Petr je opět svou precizní jázdu a sekal jedno kolo za druhým pod 42 sekund a stejně jako v sobotu tak v neděli bere vítětství a plný bodový zisk. Druhý napohodou dojel Dalibor Roháč  a potvrdil pozici druhého nejrychlejšího jezdce neděle. Na třetím místě už to vypadalo, že skončí Martin Končel, ale v posledním kole mu došlo palivo a tak se před něj dostali ještě dva jezdci  Na bednu se tak prodral junior Tomáš Kraus a a čtvrté od ucha k uchu rozesmátý Radek Bambula.  Šestý dojel Martin Kraus se svým 2WD MCDéčkem, sedmý Jan Macejík. Osmé místo jen o 6 sekund zpět Petr Korček. Devátý dojel Petr Fišer afinále uzavírali desátý Jan Hofman a Milan Průša. Na kola to bylo velmi vyrovnané finále. Střed pole byl povětšinu jízdy v jednom kole a pořadí se často přelévalo. Moc dobrá jízda a určitě se musela příchozím divákům líbit.

  Poté již tradičně proběhlo vyhlášení výsledků a pohárový ceremoniál. Kromě celkové pořadí se vyhlašují letos junioři a jezdi 50+.  Závody proběhli na výbornou. Poděkování domácímu klubu, Láďovi Šeligovi u časomíry je samozřejmě a místě. Stejně tak i jezdcům, že letos poprvé zavítali do týnecké offroad arény a snad se ještě v pozdějším podzimním termínu shledáme. Nejbližším závodem je nyní GP Stařeč, což bude závod evropského formátu, takže držme palce našim českým jezdcům ať se jim zadaří zajet pěkný výsledek.

Fotogalerie komplet na fcb stránkách klubu Auto RC Olomouc.

Kompletní výsledky na myrcm

Pořadí juniorů

Top 10 celkově

Pořadí 50+

Top 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *