Koštéř 2011 Olomouc – Z bláta do prachu

-8.8.2011-

    Uplynulý víkend se v Téncu jel 5. a 6. závod koštéře. V pátek odpoledne a v noci se nad týncem vypršel lokální mrak, takže jsme v sobotu ráno místo startování motorů, startovali kolečka, lopaty, kalovku, nasazovali gumáky a nebo běhali v tom blatě bosky.

      Naštestí jsme to zvládli a mohlo jít 20 jezdců do dvou kvalifikaček na start. První kvalda byla ještě spíš zápas v blátě, takže někteří radši ještě nenastoupili a ti, kteří to riskli většinou končili po šesti kolech s koulí blata místo auto. Jediný kdo dojel celou první kvalifikaci až do konce bez přerušení byl Jirka Netolický. Asi měl auto namazaný indulónou nebo co 🙂

      Následovalo druhé kolo kolečkování s pilinama a po chvilce se šlo na druhou rozjížďku. To už byl povrch regulérnější, takže se začalo naplno závodit.  Kvalifikace, která kvůli dvaceti jezdcům nic moc neřešila (všichni se dostali do semifinále), měla trochu jiné pořadí než jsem zvyklí. Vyhrál Jirka Netolický, druhý byl Milan Dvořák, třetí Pavel Lysoněk a čtvrtý Franta Hubáček.

      První semifinále B se už se jelo na perfektním povrchu – dobrý grip, žádný prach do huby nahazovačům. Prostě ideální podmínky. Hned po startu se ujal vedení Milan Dvořák a vypracoval si malý náskok, Jarda Prokeš s novou HT3 jel z depa z posledního místa, ale po průjezdu prvním kolem byl už pátý, po průjezdu druhým kolem byl druhý a Milana dojel asi ve čtvrtém kole. Takže Jarda v pohodě na prvním, Milan v pohodě jel na druhém a za něma se mydlili staří pardi Macejík, Beňa, Pikal a Hubáček. Janko Macejík se dostal na třetí místo a vytvořil si pohodlný náskok na třetím místě. Čtvrtý dojel Toníček a páté místo hájil Franta. Frantovi bohužel v posledním kole došel benzín a tak na poslední postupové místo se dostal Libor. Ostatní jezdci odstoupili kvůli technickým problémům. Moc pěkné semifinále.

       O semifinále A nemám úplně přehled, pač jsem také krotil svýho starýho hermana ale postup si v pohodě pohlídali Filip Jílek, David Hošek a Jirka Netolický. Mira Hošek měl smůlu, protože asi dvě minuty před koncem mu upadlo kolo. O chvilku dřív se poroučel pro poruchu i Pavel Lysoňek. Takže z Áčka ještě postoupili Libor Novotný a Martin Mádr.

      Ve finále jsme tak hlásili 4 borce z domácího klubu. Od startu se hned v prvních zatáčkách utrhl Jara Prokeš a rychle se ostatním vzdaloval. Pořadí za ním se ze začátku střídalo. Na druhém místo se postupně propracoval Filip Jílek a na druhém místě si udržoval náskok, bohužel v 25. minutě musel pro poruchu odstoupit a skončil na 9. místě. Upadlá kola řešili ještě Milan Dvořák, který nakonec skončil desátý a osmý Toníček Béňa. Libor to dotáhl nakonec bez větších problémů na 7. místo. Na šestém místě dojel objev dne Jirka Netolický. Pátý Libor Novotný, čtvrtý Janko Macejík. Na bednu se dostali rychlou jízdou a bezchybnou jízdou naši dva jezdci. Třetí Dejwa Hošek a druhý Martin Mádr – dobrá práce hoši. První místo po zásluze bral Jara Prokeš.

Kompletní výsledky 5. závodu jsou zde.

      V neděli už se počasí umoudřilo a čekal nás tak pohodový závod za příjemnýho počasí a vhodném povrchu. V neděli se opět postavilo na start 20 jezdců. Pole doplnil JPS team Žďárských. Výsledky po kvalifikacích se vrátili proti sobotě trochu do normálu. Vyhrál Filip Jílek. Na druhém místě byl Martin Mádr, kterýse vrací do své formy před léty 🙂 Třetí byl Jara Prokeš a čtvrtý stále se zlepšující Pavel Lysoňek. Další naši Milan na pětce, Dejw na osmičce, Libor na devítce, Mira při ladění motoru na sedmnáctce a já se na to během kvalifikací radši vy.ral.

      První semifinále A vyhrál Jara, těsně před Filipem. Třetí místo iopět těsně uhájil Milan před Honzou jr. a na posledním postupovém mistě to jistil Mira. Libor na šestém místě už bylo o kolo zpět. Za ním HPIčkaři a kluci Fišerovic.

      Semifinále B z naprostým přehledem stylem start-cíl vyhrál Martin. Druhý dojel Janko Macejík, který jel také téměř celé semi sólo závod. Ke konci se na něho dotáhl třetí postující Dejwa, který  skoro celé semifinále měl z Cleona tříkolku. Poslední postupující byl Pavel Lysoněk. Toníčkovi postup utekl o 12 sekund. Na sedmém místě dojel Jirka Netolický a osmý Franta. Už v prvním kole odstoupil Patrik Směřička.

       Finále mělo pěkně ostrý start. Z pole position vyrazil Jara, ale zatářčkách za dlouhou rovinkou zakufroval a další auta udělali trochu špunt, takže na první místo se s malým náskokem dostal Martin. Martin jel perfektně bez chyby a náskok před ostatními zvyšoval, ale v osmém kole mu vysadil motor a byl konec. Na první místo se tak dostal Filip, nově jezdící s HT3kou, a ten si pohlídal vedení až do konce. Druhý dojel Jara a na třetí místo na bednu se probojoval bezchybně jedoucí Dejw. Za ním si čtvrté místo a první v PRO40 pohlídal Mira. Dál byli Libor Novotný, Honza Žďárský, naš čtyřkolkář Milan, Janko Macejík, Pavel Lysoňek a na posledním odpadlík z prvního místa Martin.

Komplet výsledky jsou zde

     Tolik k olomouckému koštéřu. Bohužel na našem webu aktuálně přestalo funovat vkládání fotek, takže komplet foto je na rajčeti.

     Dalibor Novotný zmákl i průběžné pořadí – zde Barvy Auto RC Olomouc jsou na třetím a čtvrtém místě díky Dejwovi a Martinovi. Rozhodne další pokračování Koštéře v Březí. HOWGH

-dvondrak-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *