Kalendář Veteránské Tour 2021 – 9. ročník – update přibyl Sokolík

Ahoj všem příznivcům RC-automodelářsko-historicko-spalovakovo-osmičkového sportu,

Zveřejňuji oficiální kalendář na rok 2021.

Uvidíme, vzhledem k pandemii, jak se nám podaří odjet závody. Loni jsme to celkem zvládli, takže nám všem letní měsíce pomohou a bude možnost se scházet a cestovat napříč republikou bez omezení.

Aktualizace 2.4.2021

Původní termín Sokolíku nevyhovoval, proto jsem do kalendáře přidal Blansko 19.6.2021. Ovšem ozvala se ostravská klika 🙂 že chtějí mít závod na sokolíku, takže jim vycházím vstříc a termín bude v neděli 13.6.2021. Já osobně se v tomto termínu nemůžu zůčastnit, ale Roman, který má závody na Sokolíku pod palcem vše jiště ošefuje.

Co se dále chystá za novinky?

Ke spolupráci s jinými kategoriemi. První dva závody v Třebíči a Blansku pojedeme samostatně. K Třebíči samozřejmě patří nedělní tradiční F1 GP a lokální kluci desetináři – elektrikáři. Další tři závody pojedem společně s MČR onroad IC. Poprvé se tak podíváme s Vet Tour do české kotliny a to do Čelákovic a posléze na klasiku do svitavské cihelny a poté na závěr si dáme brněnských 200 kol Bosonohopolis. V Brně se MČR pojede jako dvoudenní závod (sobota, neděle) Veteráni s střihnou klasicky celý vytrvalostní race v sobotu.

A pokud tu bude poslední závod sezóny tak proběhne vyhlášení. Uvidíme jak se pandemická situace vyvine, minimálně první termín v Třebíči je kvůli restrikcím ohrožený, ale snad se bude situace zlepšovat.

Ke kategoriím. Jedeme tedy hlavní kategorii, kde vítěz bere putovní pohár na další rok. Nad to kluci 60+ si počítají svojí echt veterán kategorii a snad se nám podaří ulovit i nějaké mladé pušky do 15ti let, a rozjedem kategorii Junior. O podvozích pro Juniory bude ještě samostatný článek.

Přeji všem pevné fyzické, duševní i ekonomické zdraví. Buďte na sebe opatrní, o duši se starejte třeba modelařením a doufám že se v hojném počtu potkáme na závodech Vet Tour 2021.

Náčelník Ondra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *