Brněnský Warm-up na asfaltovou sezónu aneb Martini team se představuje

Na 1.5. vyhlásil brněnský klub „warmup“ na letošní sezónu. Trať byla připravena, včetně časomíry a bufetu. Takovou možnost jsme si nemohli nechat ujít a po mailovou-telefonické domluvě dorazili borci z veterán týmu Třebíč a Martini team z Rožnova. Já jsem vyrazil otestovat ostrou osmičku, neb veterán stále stojí „na špalkách“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

   Dorazil jsem okolo půl jedenácté, a to už byli v plném proudy kvalifikační jízdy. Na trat zavítali vyznavači 1:10E formulí, kteří jeli závod PEJ (myslím ,že jich bylo osm), dále tři 1:10E WGT pankáři a potom spalováci – čtyři desetináři, dvě ostrý osmičky a tři veteráni, ty jeli spolu dohromady. Nešlo o klasické závody (kromě formulí), ale šlo o to aby jsme připravili auta na novou sezónu, otestovali nastavení, motory atd.

Z veteránů trocha pojezdil a trochu více pošroubal Jarda Beran alias Bery Bambůča alias Deny Hulme 🙂 se svý McLarenem. Ovšem chlapci z Martini  Hanz „Rolf Stomellen“ Pekárek a Zdenek „Jackie Ickx“ Míča předvedli vydařené karosérie Porsche 936, včetně vymodelovaných jezdců. Pod kapotami těchto krasavců navíc bouří buggynářské alpha motory a odpružené Cumisy s dvoukvaltem. Mno podle mě tenhle tým bude ve výsledkovce Veteránské tour vysoko 🙂 Ovšem Třebíčáci předvedli, že jim to u nich na letišti taky jezdí. Už se hodně těším na první kolo Veteránské tour, do této chvíle je přihlášeno 7 jezdců, což je pěkněj počet na samostatnou skupinu.

Závěrem je určitě potřeba poděkovat brněnskému klubu a zvlášť Drahošovi Hejtmánkovi za možnost zdarma takto výborně pojezdit a nachystat monoposty na sezónu 2013, která pro spalováky začíná 18.5 v Brně, kde se jede MČR 1:10, 1:8 a veteránská tour. Zázemí brněnského klubu se zase vylepšilo. V prostoru pod tribunou a u výsledkové tabule v blízkosti depa jsou v době závodu nainstalované notebooky s časomírou, takže mechoši vidí hned jak na tom je jejich jezdec a může ho nahoře informovat. Další vylepšení je určitě ToyToyka, nicméně já neměl potřebu využít její služby 😀

 takže „see ya on the track“

Fotky z warmupu si můžete zouknout ve fotogalerii zde

Článek o warmupu a pěkné fotky si také můžete shlédnout na masters – zde

Ondra „dvondrak“ Dvořák

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *