Brněnský Warm-up na asfaltovou sezónu aneb Martini team se představuje

Na 1.5. vyhlásil brněnský klub „warmup“ na letošní sezónu. Trať byla připravena, včetně časomíry a bufetu. Takovou možnost jsme si nemohli nechat ujít a po mailovou-telefonické domluvě dorazili borci z veterán týmu Třebíč a Martini team z Rožnova. Já jsem vyrazil otestovat ostrou osmičku, neb veterán stále stojí „na špalkách“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

   Dorazil jsem okolo půl jedenácté, a to už byli v plném proudy kvalifikační jízdy. Na trat zavítali vyznavači 1:10E formulí, kteří jeli závod PEJ (myslím ,že jich bylo osm), dále tři 1:10E WGT pankáři a potom spalováci – čtyři desetináři, dvě ostrý osmičky a tři veteráni, ty jeli spolu dohromady. Nešlo o klasické závody (kromě formulí), ale šlo o to aby jsme připravili auta na novou sezónu, otestovali nastavení, motory atd.

Z veteránů trocha pojezdil a trochu více pošroubal Jarda Beran alias Bery Bambůča alias Deny Hulme 🙂 se svý McLarenem. Ovšem chlapci z Martini  Hanz „Rolf Stomellen“ Pekárek a Zdenek „Jackie Ickx“ Míča předvedli vydařené karosérie Porsche 936, včetně vymodelovaných jezdců. Pod kapotami těchto krasavců navíc bouří buggynářské alpha motory a odpružené Cumisy s dvoukvaltem. Mno podle mě tenhle tým bude ve výsledkovce Veteránské tour vysoko 🙂 Ovšem Třebíčáci předvedli, že jim to u nich na letišti taky jezdí. Už se hodně těším na první kolo Veteránské tour, do této chvíle je přihlášeno 7 jezdců, což je pěkněj počet na samostatnou skupinu.

Závěrem je určitě potřeba poděkovat brněnskému klubu a zvlášť Drahošovi Hejtmánkovi za možnost zdarma takto výborně pojezdit a nachystat monoposty na sezónu 2013, která pro spalováky začíná 18.5 v Brně, kde se jede MČR 1:10, 1:8 a veteránská tour. Zázemí brněnského klubu se zase vylepšilo. V prostoru pod tribunou a u výsledkové tabule v blízkosti depa jsou v době závodu nainstalované notebooky s časomírou, takže mechoši vidí hned jak na tom je jejich jezdec a může ho nahoře informovat. Další vylepšení je určitě ToyToyka, nicméně já neměl potřebu využít její služby 😀

 takže „see ya on the track“

Fotky z warmupu si můžete zouknout ve fotogalerii zde

Článek o warmupu a pěkné fotky si také můžete shlédnout na masters – zde

Ondra „dvondrak“ Dvořák

6 Responses to Brněnský Warm-up na asfaltovou sezónu aneb Martini team se představuje

 1. David Dohnal napsal:

  Super svezení,díky Drahošovi…..veterán cars team Třebíč oznamuje,že David Dohnal odstupuje z veteránské tour.Páč jeho čtyřkolka i když je to 18 let starej veterán,(ale TOVÁRNÍ VETERÁN ) tak je pořád v jízdních vlastnostech o hodně velkej kus vepředu…..a to není smyslem tady těch závodů….
  VETERÁNŮM 3X ZDAR……NAZDAR 😀 budu se potit u vostrejch osmiček..

  • admin napsal:

   Dík za komentář Davide. Podle toho co jsi převedl s ostrou osmičkou, tak se můžeš potit klidně na bedně, pač ti to fakt jelo.
   Ondra

 2. Jarda napsal:

  Davide, kvituji tvé rozhodnutí odstoupit z veteránské kategorie. Budu si pamatovat, že ses obětoval pro rozvoj vznikající kategorie. Džentlmenské rozhodnutí, ke kterému tě nenutila žádná pravidla.
  Takové chlapy, ale potřebujeme. Co tak do příští sezóny pouvažovat jak to udělat.
  Jarda Číp

 3. David napsal:

  tak chlapci,tady to máte http://www.youtube.com/watch?v=5U7mm2B_BYo&feature=youtu.be
  super závody a nádherný káry!!!

 4. Jarda napsal:

  Davide, dobrý počin, díky. Kdybych věděl, že pro nás chystáš takový parádní dokument pozval bych tě do první řady na tribunu mezi Hulmeho, Rolf Stommelena, Jacky Ickxe, Klause Ludviga a další piloty. Takže ve Slavkově? Já už se tedy začnu těšit
  jarda Číp

 5. David Dohnal napsal:

  Nooo,mezi takovou partičku do první řady na tribuně budu vážně uvažovat.. Páč z toho místa,kde jsem to natáčel to byl neskutečnej adrenalin..Na těch starejch gumách to houpalo,jako kdybych jel v befku a čekal jsem kdy vocať spadnu na držku 😀 😀 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *