7. a 8. závod MČR 2011 v Mariánkách

    O víkendu 2. a 3. července se na trati ARC Mariánské Lázně v kempu Luxor konaly 7. a 8. závod MČR Large scale off road. Při pátečním příjezdu to vypadalo nevábně, jelikož od Rokycan až po Planou jsme projížděli řádnou vodní lázní. Naštěstí před Velkou Hleďsebí voda přestala padat a na místě samém už bylo celkem obstojně a trať vypadala v ideálním stavu. Na žádné velké grilování to ale nebylo, jelikož byla zima jak v Rusku. Cecek se vzdálil asi 50 m od kempu (dál on pěšky nedojde) a prohlásil že tam padá sníh. Jen Honza nás provovokoval svými JPS kraťasy


V sobotu ráno při prezentaci se ukázalo, že všechny ty silácké řeči, jak nikdo z Moravy do Mariánek nepojede, byly potlačeny vidinou „snadných“ bodů.
Sjela se celá elita seriálu MČR, ve které chyběl jen Martin Mádr, takže vlstně celá Morava, do které se vklínil jediný místní Roman Petrák , ale „ten se nepočítá“.
Sobotní trať byla tak jak se píše v zápisu, tedy suchá. Vidět svoje auto v pravé zadní zatáčce byl v oblacích prachu trochu problém, sjeli-li se jich tam víc, tak ti zadní čekali, až se oblak rozplyne a pak mohli pokračovat.
Zástupci našeho klubu se v sobotu potýkaly s většími či menšími ( spíše většími) technickými problémy. Milan odjel jen jednu kompletní kvalifikaci, Mira taky furt něco šrouboval a David odpoledne prohlásil (už zase), že ho to nebaví a končí se závoděním.
Přesto jsme v sobotu obsadili celkově pěkné 11. – Mira, 13. – Milan a 18. – David místo. Takže v sobotu, když pomineme celkového vítěze Romana který se nepočítá, dominovali březáci, kterí přijeli v plné sestavě.
Večer se tak ochladilo, že celá březácká sestava se po luxusní grilovačce, kterou zajistil David Cecek, odjela schovat do tepla nejmenovaného gay klubu. Reportáž z tohohoto výletu patří na jiné stránky.
V neděli ráno, po celonočním dešti to vypadalo téměř na zrušení závodu, ale místní optimističtí pořadatelé vysušili dráhu známou technologií „lopata-piliny“ a vyhlásili nástup.
Celý den se střídaly jen dva druhy počasí. Buď pršelo nebo jen padala voda. Před půlfinále to vypadalo, že taktizování s vypouštěním kvalifikací by se zase tak moc nemuselo vyplatil, protože ještě deset minut před jeho ohlášeným začátkem poctivě lilo. Ti, kteří netaktizovali žádali ukončení závodu, na což jim místní, stále ještě optomističtí pořadatelé neskočili, a jelikož se těsně před startem liják změnil na padající vodu, bylo odstartováno. Na to doplatil Milan se svým taktizováním, protože opět standardně půlfinále nedojel kvůli zadřenému motoru (ale fakt natvrdo) a Mira, který zaspal na startu. Tato drobná chybička se mu stala osudnou a o 8 vteřin nepostoupil. Jediný, kdo na tom z našeho skromného týmu vydělal byl David.
Finále bylo jediným světlým okamžikem počasí v celém dni, takže se jelo bez průběžného vlhčení trati. Povrch byl takříkajíc ideální. Náš vyslanec David, po sobotní rezignaci na závodění, jel jako by to bylo naposled. Zasekl se až dojel Peťu Hartmana a ve snaze! se ho ani nedotknout“ trochu zvolnil. Takže bedna se vzdálila, vloudila se nějaká chybička a byla s toho honička s Dušanem. Nakonec to vyšlo na krásné 6. místo a zklamání ze soboty snad bylo zapomenuto.

    Celkovým vítězem se stal Marek Schiller, ale jen o pár centimentů na topspeedu v cílové rovince před Romanem Petrákem. Třetí se umístil profesor přesné a klidné jízdy Adrian Uhrík. V kategorii 40+ si dvakrát třetí místo vyjel Mira a udržel tak celkové třetí místo za Liborem Novotným a Romanem Petrákem a Milan si také v celkovém hodnocení polepšil.

    Vyhlášení a balení depa už proběhlo bez doprovodného deště, Takže závěr závodního víkendu byl vlastně super. Aby nám nebylo po vodě smutno, potkali jsme ji znovu na zpáteční cestě někde před Plzní a vytrvale nás provázela až k Brnu.
Takže děkujeme pořadatelům, že svým věčným optimismem zvládli hladký průběh obou závodních dnů a věřím, že se v Mariánkých příští rok zase sejdeme.

-Milan D.-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *