Rychlý report ze sobotní třebíčské Vet Tour 2021

Zdarec všem příznivcům Veteránů,

chtěl bych krátce poreferovat o prvním závodu Vet Tour 2021. Jak už se stává zvykem, 3,5 kubíkové motory se nejdříve ozvou v Třebíči. Dennyho parťáci už mají prostě termín koncem května předplacený a letošní závod opět potvrdi, že Tedoriaring má své česté a jasné místo v kalendáři Veteránské Tour.

S počasím to bylo tentokrát o prsa, neb na východ od VelMezu lilo snad celý den. V Třebíči se, ale svatý Petr slitoval a vysypal všechnu vodu v ranních hodinách, takže se ještě dopoledne mohlo závodit.

Já přijel pozdě jen na čumendu a i tak jsem si spravil chuť náladu, neb depem vládla pohoda, úsměvy, buřty voněly z bufetu a z tratě vanula krásně vůně spáleného nitra…. tak to má být…

Takže základní předpoklad splněn. No a pak je tu závodní stránka věci 🙂 Na startu skvělých 15 závodníků a hned 7 zapsali domácí skvadrona. Paráda.

Výsledky si můžete prohlédnout podrobně zde na odkazu. Nicméně kvůli tomu, že se jeli dvě rovnocené finálovky na 30 minut, muselo se pořadí následně ručně promísit podle počtu odjetých kol. Níže příkladám přehlednou tabulku pořadí ve finálových jízdách.

Finálovka A byla rychlejší a první tři jezdci z áčka byli nejrychlejší i celkově. Béčko v pohodě s náskokem vyhrál Karel Novosad, ale protože neměl přímé srovnání s áčkem, byl celkově 4 s nájezdem 100 kol. Technické potíže mělo během půlhodinových jízd dost jezdců. Roman odstoupil z prvního místa, kvůli povolenému motoru. Tomáš Vostal z aktuálně třetího místa musel odstoupit kvůli protočenému kolu na diferáku. Vildovi Purčovi se ve třech minutách do startu zbláznilo servo plynu, až byl problém auto zkrotit v divokých točkách na zadní rovince a  Ostrava v barvách Marlboro, měla také technické potíže. Dobe zajeli domácí třebíčáci. Jirka, Bery  a Martin Saturka se dostali do diplomové desítky a Standa urval bednu za třetí místo.  Po vypadnutí Romana převzal vedení Tomáš Rajdus a se svou fuel economy strategií uhájil pvní místo před Radovanem Konopíkem.

Sobotní program byl u konce, na řadu přišlo vyhlášení (včetně vyhlášení loňských celkových vítězů kategorie 60+) a pak předělávání na formulové podvozky a dorazili i desetinový elektrikáři. V neděli tak byla na řadě F1 GP a závod 1/10 elektro.

Výsledky závodů jsou zde. Vítezství z loňska obhájil Radovan Konopík o pouhé dvě vteřiny před Romanem Krejčím.

Sezóna prokračuje už 13.6. Nedělním závodem na Sokolíku. Následuje 26.6. Blansko. Pozor tam došlo ke změně a závod je posunutý o jeden týden  z původního termínu 19.6. No a pak tři závody společně s MČR.

Aktuální pořadí Veteránské Tour je dle prvního závodů následující:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *