O klubu

Vítejte na stránkách klubu Auto RC Olomouc

Rádi bychom Vám zde prezentovali naše společné hobby a to rádiem řízená auta. Klub sdružuje lidi (nutno říct, že především muže), kteří propadli ježdění a závodění s „malými“ modely aut. S malými v uvozovkách, protože jak se dočtete dále slovo malé zde není úplně přesný výraz.
První RC auto spatřilo světlo světa téměř před padesáti lety. Od té doby samozřejmě prošlo evolucí, takže výroba se přesunula ze sklepů nadšenců do fabrik s CNC stroji, ubastlené amatérské RC soupravy vystřídali plně digitální rádia s operačním pásmem 2,4 Ghz s hafo funkcemi, laminát a Cuprexit se zaměnily za ušlechtilé kovy, karbon, uhlík a buhví co ještě, nové střídavé elektromotory mají odběr srovnatelný s automatickou pračkou 🙂 a původní závody okolo kuželů se přesunuly na speciálně vybudované tratě.

   Není proto divu, že dnes v krámě koupíte rc model auta od malých měřítek 1/18, 1/24, dokonce i 1/43 až po velká auta v měřítcích 1/5 a 1/6. Můžete si vybrat pohon (elektro, spalovák) a kategorii onroad (neboli česky asfalt) nebo offroad (český ekvivalent neexistuje).

   V okolí Olomouce se stala oblíbená kategorie velkých „malých“ offroad modelů v měřítku 1/6. No a když se sejde pár lidí stejného ražení, tak je blízko k založení klubu a povýšení neorganizované zábavy na vyšší stupeň. V Olomouci se tak stalo v roce 2000 kdy byl klub Auto RC Olomouc založen. Domovskou tratí byla až do roku 2007 offroadová trať v Holici. Každý rok se zde pořádaly dva závody šestin, pořadané vždy v jarním a podzimním termínu, v nichž členové klubu slavili velké i menší úspěchy. V roce 2007 trať bohužel musela ustoupit komerčním účelům.

   Novou kapitolu své existence začal klub psát v roce 2009, kdy byla po dvouleté práci dokončena nová trať ve Velkém Týnci u Olomouce. Plány do budoucna jsou smělé, vedle pravidelného pořádání závodů MČR a to nejenom kategorie large scale, je cílem přivést do Olomouce podnik evropského formátu. Trať samozřejmě není určená jen pro členy klubu. Je možné zde pořádat vlastní závody, nebo si přijet jen tak pojezdit.

   Jsme otevřené sdružení, které se nebrání přijetí nových členů. Pokud Vás RC auta chytli a už Vás nebaví jezdit samotné po parkovišti, je nejvyšší čas přijít a vyzkoušet jízdu na trati souběžně s dalšími jezdci. Radost a euforie s jízdy je umocněna na kvadrát – vyzkoušeno, ověřeno. Pokud máte dotazy, můžete se obrátit na někoho ze zde uvedených kontaktů. Na tomto webu dále najdete fotky, videa, reportáže ze závodů a další informace z dění v klubu a ze světa RC modelů aut.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *