13.MČR aneb Hartis vrací úder a nováček kategorie PRO 50

     Nějak jsem poslední dobou nestíhal a hlavně jsem nemohl najít slinu a vymámit ze sebe nějaké to offroadové pojednání. Až brouzdání po netu mě doneslo na stránky  elcon-models.com a  tak  jsem si bez dovolení vypůjčil název článku. Název je poměrně výstižný, neb Petr si urval tyhle závody pro sebe a byl hlavní postavou, ale nepředbíhejme.

    Na poslední závod se kromě pěknýho počasí sešlo i 26 jezdců na startu a nově i 6 nitro osmičkářů, kteří si přijeli volně pozávodit. Rozprava proběhla „jako jakoby ééé“ ve volném stylu, bo moderujicí El Commandante Honza Sonntag byl ještě rozehřátý z pátečního WARM UPu.

    No a pak se šlo na věc. Tři skupiny, tři kola kvalifikací a po nich nejrychlejší Marek Schiller, druhý Hartis a třetí POZOR náš Liborek. A dál smečka hermaňáků. Martinovi se tentokrát nedařilo a letos poprvé musel do 1/4 finále, stejně jako třeba Roman Petrák.

  1/4finále A si Martin pohlídal, před Toníčkem, který poprvé startoval s HT3kou. Třetí dojel Dalibor Roháč, který za zády těsně udržel pravidelného A finálovníka Libora Novotného. V druhém 1/4finále se dlouho držel na prvním místě Roman Petrák, ale kvůli poruše serva musel odstoupit a tak postoupili Dušan Vater, Ludva Krejcar a Lukáš Lang asi o pikovteřinu před Martinem Krausem. Tady snad rozhodovalo to, kdo má čip namontovaný víc vepředu 🙂

 1/2 finále B vedl Hartis jen osm kol, protože musel pro poruchu odstoupit. Tohle semifinále vyhrál jeho konkurent v boji o druhé místo v MČR Tonda Turek.  Skvěle zajeli na druhéím místě Janko Macejík a třetí Jirka Netolický Ze 4ky postoupil Sláva Ochoc a poslední páté postupové obsadil Toníček. Martinovi se nezadařilo a  stejně jak Hartis musel se o postup do finále poprat ve finále B.

1/2finále A mělo jasnější průběh a postoupili tradiční učastníci finále. Marek Schiller, Jara Prokeš, Filip Jílek, náš Libor a Dušan Vater.

Ve finále B opět na začátku kvůli technickým problémům vyrazil Hartis o kolo zpět. A začal stíhací jízdu. Vepředu se mleli Ludva Krejcar, Pavel Lysoňek a náš Martin. Martin se cca 5 minutě dostal na první místo, ale už se k němu ze zadu blížil Hartis. Očekávaný souboj o postup do finále vyřešilo, v neprospěch Martina, servo na plynu. Hartis se tak dostal na postupové místo.

Před finálem velkých buggyn si dali své 30minutové finále osmičkáři. Souboj severní proti jižní moravě vyhráli borci ze Skřípova, neb obsadili první dvě místa.

Finále A byla zase palba s kvalitou rovnajíc se závodům evropského měřítku. Na prvním místě uháněl Marek Schiller, na druhém místě ho naháněl model Jary Prokeše, podle zvuku s hrozně nasraným motorem 🙂  dál jeli kolo na kolo, Libor, Tonda Turek, Janko Macejík. Ze zadu z 11 fleku se už opět přibližoval Hartis. Cca po 5 minutách byl na druhém místě a začal opravud krásnej souboj s Markem Schillerem. Byla to radost se koukat. Hartis zkoušel několik předjížděcích manévrů, ale Marek jel stále svou rychlou ideální stopu a nedával moc příležitostí na předjetí. Oba dva potvrzovali, že jsou v současnosti asi nejlepší large scale jezdci u nás. Marek nakonec přece jenom udělal chybu a Hartis se před něj dostal a poslední MČR letošní sezóny tak urval pro sebe. Druhá dojel Marek, třetí Tonda Turek. Na čtvté místo postupně ve finále vystoupal Filip Jílek, který tak potvrdil  titul mistra ČR pro rok 2012.

Už ve večerních hodinách probíhalo vyhlášení, které plynule přešlo v oslavu Honzových 50tin. Takže ještě dodatečně internetově přejeme vše nejlepší!!!!!

V neděli se na dvouhodinovku přihlásilo, řekl bych rekordních 15 týmů. Bohužel jsem nebyl přítomen, takže  jen telegraficky z výsledků. Loňské vítězství obhájil Schanny team. Druzí dojeli JPS, startující tentokrát s Filipovovu HT3kou a třetí místo vystoupal mnou favorizovaný ELCON team, ve složení Petr Hartman a náš Martin Mádr, takže všem velké gratulace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *